woman‎Rachel Isaacs de Vries‏‎ [I20731]‎
Dochter van Isac de Vries en Hester Moses‏.
Ook bekend als: Rozette de Vries, bron: Een Kille in de Mediene (Joods leven in Zuidland).
Geboren ‎± 1775 Voorschoten, Zuid-Holland, Nederland‎, bron: Een Kille in de Mediene (Joods leven in Zuidland) (pag. 179).
Overleden ‎11 dec 1836 (3 Tevet 5597) Zuidland, Voorne-Putten, Zuid-Holland, Nederland‎, leeftijd ongeveer 61 jaar, bronnen: Een Kille in de Mediene (Joods leven in Zuidland) (pag. 179), Genlias Overlijden/Deaths (Rosetta de Vries Zuidland 1836/41)

Gehuwd ‎21 aug 1823 (14 Ellul 5583) Zuidland, Voorne-Putten, Zuid-Holland, Nederland, leeftijd ongeveer 48 jaar, bron: Genlias Huwelijken/Marriages (Moses Josephs Trijbits en Rachel Isaacs de Vries Zuidland 1823/12) (13 jaar gehuwd) met:

manMoses Joseph Trijbits‏‎ [I17172], leeftijd bij huwelijk ongeveer 58 jaar
Geboren ‎± 1765 Amsterdam, Noord-Holland, Nederland‎, bron: Een Kille in de Mediene (Joods leven in Zuidland) (pag. 179).
Overleden ‎29 sep 1841 (14 Tishrei 5602) Zuidland, Voorne-Putten, Zuid-Holland, Nederland‎, leeftijd ongeveer 76 jaar, bronnen: Een Kille in de Mediene (Joods leven in Zuidland) (pag. 179), Genlias Overlijden/Deaths (Mozes Jozeph Trijbits Zuidland 1841/45)
1e gehuwd/ relatie met: Lea Moses, ‎2e huwelijk met: Rachel Isaacs de Vries
In het boek een Kille in de Mediene, met als subtitel Joods Leven in Zuidland, geschreven door Riet de Leeuw van Weenen - van der Hoek, staat op pagina 179 het volgende vermeld:

Moses Joseph was wel de armste van alle Joodse inwoners (van Zuidland). Als zijn naam in archiefstukken wordt genoemd, gaat het uitsluitend over vermindering van belasting, of om bedeling. Zijn tweede huwelijk met Rachel Isaacs de Vries, volgens de overlijdensakte Rosetta (Roepnaam Roosje) de Vries was duidelijk een goede keus, omdat hij daardoor verzekerd kon zijn, dat zijn zwager David de Vries, uit Brielle hem af en toe wat toeschoof. De spelling van zijn achternaam riep soms vraagtekens op, omdat hij ook als Frijbits werd geschreven. Hij was een oom van Levie Emanuel van der Hoek, diens moeder was zijn zuster Lea.
De getuigen mogen in verband met het "Loverfeest" niet schrijven.
, bron: MATSEWA (pag. 264)

Gezins gebeurtenissen

Neem contact op.